Kategórie
Diskusie s vedcami

Dragonfly: Rotorcraft Lander pre Saturnov mesiac Titan

Nasledujúci webinár bude o rotorcrafte, ktorý NASA vyšle na Saturnov mesiac Titan. O misii Dragonfly nám porozpráva Ralph Lorenz z Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory. Ten je autorom jej konceptu a pôsobí ako Mission Architect Dragonfly projektu.

NASA Dragonfly mission profile
Dragonfly (Kredit: NASA press release 17-101, public domain)

O čom prednáška bude

Dragonfly je najnovšie vybraná planetárna vedecká misia NASA programu „New Frontiers“, ktorá bude na let pomocou ôsmich rotorov na mnoho rôznych miest na Titane využívať nízku gravitáciu a hustú atmosféru Titanu. Bude skúmať rozmanité povrchové zloženie Titanu a bude vykonávať geomorfologické, meteorologické a geofyzikálne štúdie.

O prednášajúcom

Ralph Lorenz pracoval ako inžinier pre Európsku vesmírnu agentúru na dizajne sondy Huygens pre Saturnov mesiaci Titan a ako planetárny vedec na Arizonskej univerzite, a od roku 2006 v JHU Applied Physics Lab. Jeho aktivity sa sústredili na Titan, misiu Cassini-Huygens a budúce misie na Titan, ale jeho záujmy zahŕňajú Mars, Venušu, prachových diablov, piesočné duny a letecké a kozmické systémy. Pracuje na misiách NASA InSight a Perseverance na Marse a s japonským orbiterom Venuše Akatsuki a je architektom misie Dragonfly. Je autorom alebo spoluautorom deviatich kníh vrátane publikácií „Lifting Titan’s Veil“, „Spinning Flight“, „Exploring Planetary Climate“ a „Space Systems Failures“, ako aj viac ako 300 vedeckých publikácií.

Webinár sa uskutoční v Stredu, 12.5.2021 o 16:00 cez ZOOM

Otazky sa môžete pýtať cez slido, kód udalosti #686967.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *